Çarşamba, 04 Mart 2015 08:22

Hakkımızda

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

HAKKIMIZDA

Küçükmuhsine Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 03 Mart 2015 tarihinde şuanda faaliyet gösterdiği yer olan Konya’da kurulmuştur. Derneğimizin ilk kurucu üyeleri İbrahim SOYTÜRK, Osman ŞAHİN, Mevlüt ALTUNTAŞ, Osman YİĞİTBAŞI, Abdurrahman İNANIR, Mustafa IHLAMUR ve Mevlüt ERSOYTÜRK’dür. Denetçiler ise; Veli SELÇUK, Ahmet İŞCAN ve Fatih ÖZDEMİR’dir.

Köylülerimiz arasında unutulmaya yüz tutmuş olan birlik-beraberlik ve kardeşlik duygusunu canlandırmak, köylülerin birbirleriyle kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak için; Osman ŞAHİN ve Mevlüt ALTUNTAŞ önderliğinde daha önceleri birkaç kez toplanılmış olup, bu toplantılar neticesinde dernek kurma fikri ortaya çıkmıştır.

Derneğimizin amacı; geçmiş nesillerden bize bırakılan kültürel mirası canlı tutarak, daha geniş kitlelere ulaştırmak, Konya ve diğer illerde bulunan Küçükmuhsinelilerin tanışmalarını, yardımlaşma birliğini sağlamak, ekonomik ve kültürel seviyelerini geliştirmek.

Bu zengin kültürün tanıtımı ve köylülerimizin kaynaşıp kucaklaşması, gelecek nesillerimizin kültürümüzü tanıması için bazı kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlemek.

Derneğimize üye olmak için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşını bitirmiş olmak, taksirli suçlar hariç 5 yıldan daha ağır bir suçtan hüküm giymemiş olmak yeterlidir.

Okunma 5784 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 04 Mart 2015 22:39
Bu kategoriden diğerleri: « Misyonumuz Sunuş »